26-02-2017 Tým Ašáků

V sobotu 25. února 2017 se v ašském kulturním centru LaRitma uskutečnil Galavečer Ašáků. Na společenskou událost, která se odehrála u příležitosti vyvrcholení rok trvajícího projektu pAšáci, zavítalo přes 250 návštěvníků jak z řad široké veřejnosti, tak i pozvaných partnerů, hostů a spolupracovníků.

Celý program zahájili hlavní organizátoři společně se starostou města Aše, panem Daliborem Blažkem, společným přípitkem.

Galavečer se odehrával ve všech prostorách KC LaRitma. V horním sále si návštěvníci mohli libovolně během celého večera prohlédnout na projekci fotografie mapující celoroční fungování projektu, vyfotit se u fotostěny s podobiznou J. W. Goetheho (podle kterého je pojmenované ašské náměstí) nebo zakoupit a vyzvednout dárky z bohaté tomboly.

V přízemním sále se odehrával hlavní program, kterým provázel moderátor rádia Evropa 2, Petr Cerha, známý též pod přezdívkou Nasty. Vedle moderování bavil diváky v průběhu večera svým beatboxovým umem, kdy tzv. „na pusu“ předvedl zvuky, nad kterými mnozí jen nechápavě kroutili hlavou.

K tanci a poslechu hrál po celý večer nejznámější showband z Karlovarského kraje, kapela Koala. Jako hudební host přijal pozvání zpěvák Ondřej Ruml společně s klavíristou Matějem Benkem, kteří divákům během svého půlhodinového bloku několika převzatých i autorských skladeb uspokojili nejedno muzikantské ucho.

Ve 22 hodin byla vyhlášena cena „největší pAšák“, kterou na základě online hlasování veřejnosti a pořadatelů vyhrál strongman Čestmír Šíma. Cenu předal čestný host galavečera, pan Michal Horáček.

V průběhu večera se diváci dozvěděli o celém ročním působení projektu, zhlédli krátkou módní přehlídku značky Tosta, která byla svého času celosvětově známou, nechybělo ale ani půlnoční překvapení, které se neslo v duchu hudebně připraveno-improvizačních písní, tematicky zaměřených na nejzápadnější region České republiky.

Do LaRitmy zamířilo několik „pAšáků“, které můžete znát např. z naší databáze, mnoho Ašanů, ale též lidí, kteří v Aši již několik let nebyli. Došlo tedy na příjemná setkání, a tak dolní sál i přilehlá vinárna žily až do pozdních ranních hodin.

Děkujeme ještě jednou všem, kteří na galavečer dorazili. Dle reakce návštěvníků můžeme s klidným svědomím a nadsázkou říct, že šlo o událost, která se již nebude opakovat… (už jen proto, že další ročník již pořádat nebudeme).

A co bude s pAšáky po galavečeru? Celý projekt přechází pod město Aš, které jej spolufinancovalo. Věříme, že i nadále bude projekt v Aši žít naplno, z čehož máme velkou radost.

Ať už jste na galavečeru byli, či ne, níže si můžete prohlédnout fotografie pořízené panem Romanem Knedlíkem.

Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6 Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11 Foto 12 Foto 13 Foto 14 Foto 15 Foto 16 Foto 17 Foto 18 Foto 19 Foto 20 Foto 21 Foto 22 Foto 23 Foto 24 Foto 25 Foto 26 Foto 27 Foto 28

Líbí se vám tento příběh?

Pochlubte se svým přátelům


POSLEDNÍ AKTUALITY Z MÍSTA ČINU

Obrázek aktuality

Galavečer Ašáků rozhýbal celou LaRitmu

09-03-2016 Tým Ašáků

V sobotu 25. února 2017 se v ašském kulturním centru LaRitma uskutečnil Galavečer Ašáků. Na společenskou událost, která se odehrála u příležitosti vyvrcholení rok trvajícího projektu pAšáci.

Číst celé
Obrázek aktuality

Anketa největší pAšák

09-02-2017 Tým Ašáků

Na Galavečeru Ašáků 25. února 2017 oceníme jednu vybranou osobnost titulem “největší pAšák”. Pomozte nám při výběru svým hlasováním.

Číst celé
Obrázek aktuality

Galavečer Ašáků se blíží

09-02-2017 Tým Ašáků

Rozhodli jsme se rozšířit ašskou kulturní nabídku o další společenskou událost. A tak pořádáme přátelské setkání pro široce širokou veřejnost nejen z Ašska. Líbí se Vám náš projekt pAšáci? Budeme rádi, když společně s námi přijdete oslavit jeho roční fungování.

Číst celé